Boj s celulitidou – část sedmá

Tradiční čínská medicína o celulitidě:

Celulitida se jako „nová nemoc“ objevuje v dnešní době stále častěji a to obzvláště i v mladém věku a stává se tak pomalu civilizační nemocí. Z pohledu západní medicíny to není nemoc jako taková, spíše se jedná o estetický handicap, ale z hlediska čínské medicíny je to již známka určité nerovnováhy v organismu. Jde o nedostatečnou energii v dráze ledvin a sleziny, spolu se stagnací energie a vlhka v dolních partiích těla. Romanticky bychom mohli tento stav nazvat „slabým ohýnkem, na který přikládáme mokré dříví…“

Je to především hormonální antikoncepce (včetně hormonálních tělísek apod.), která významně zasahuje do hormonální rovnováhy každé ženy tím, že z hlediska tradiční medicíny tzv. oslabuje krev, která je mino jiné i nositelkou hormonů. Krev si můžeme představit jako vodu v potoce a hormony jako ryby ve vodě (není nadto , aby se každá žena cítila jako ryba ve vodě – tedy aby měla dostatek krve a hormonů…). V případě malého množství vody se nedaří ani rybám, které odumírají, hromadí se a blokují tak volný tok krve energie, což následně způsobí zadržování vody v těle a tedy, krom jiného, i ke vzniku celulitidy..

Dalším, ne malým faktorem, jenž neblaze ovlivňuje vznik celulitidy, je strava. Potraviny, jež oslabují energii sleziny a přinášejí vlhko do organismu (sladkosti z bílého cukru, pečivo a výrobky z bílé mouky, smažená jídla, mléko a mléčné výrobky, syrová zelenina a syrové ovoce, obzvláště po ránu apod.) a dále různé „rádoby životabudiče“ typu černé kávy či alkoholu, způsobují v konečném důsledku stagnaci energie.

Dráha ledvin je sídlem vrozeného ohně života, jenž zahřívá tělo na „provozní teplotu“. Při oslabení tohoto ohýnku pak zákonitě nedochází k odpařování vody, která pak stagnuje v organismu. Při nedostatku energie si pak naše tělo doslova „říká“ o jídla, která jsou sice energeticky a kaloricky bohatá (z důvodů rychlého doplnění energie), která ale značně zatěžují dráhu sleziny. Jedná se většinou o rychlé pseudostimulující produkty, jako jsou různé sladkosti, čokolády, černá káva, tonizující nápoje (tzv. Energy drinky…), tvrdý alkohol apod. Tato jídla však dráhu sleziny do budoucna ještě více oslabují, zmenšují tím její schopnost vylučovat vlhko, tedy tzv. zavlhčují organismus. Jelikož dráha sleziny vyživuje svaly od pasu dolů, kumuluje se toto vlhko ze sleziny spolu se stagnací vody z nedostatečného odpařování díky slabé energii z ledvin v těchto (ne)patřičných oblastech těla.

terapie celulitidy spočívá v rozproudění stagnující energie, vysušení vlhka a v posílení energie z ledvin a sleziny.

Obzvláště nutné k úspěšnému vyléčení jsou 2 podmínky:

1. vysazení hormonální antikoncepce (včetně hormonálních tělísek).

2. dodržování správného stravování, především pak úplného vynechání černé kávy, tvrdého alkoholu, sladkostí (obzvláště pak bílého cukru), omezení výrobků z bílé mouky, mléka a mléčných výrobků ( kromě nepasterizovaného kravského mléka či ovčího a kozího mléka a produktů z nich) a smažených,či mastných jídel

Naopak je zapotřebí zařadit do svého jídelníčku jídla, která posilují slezinu a ledviny jako je slzovka, jáhly, pohanka, kroupy, obilné kaše, kukuřice (polenta), celozrnná rýže, amarant, veškeré luštěniny, obzvláště pak fazole a hrách, houby a veškerá vařená zelenina, hlavně pak dýně a mrkev.

A nikdy nezapomeňte snídat, a to správně! Ráno je vždy zapotřebí nejprve „v kamnech zatopit, postupně rozpálit kotel, aby kamna dobře spalovala po celý den, a pak teprve na kamnech vařit“. A tak funguje i naše zažívání: pokud k rozdělání ohně použijeme „mokré dříví“ (tzv. potraviny přinášející vlhko a chlad jako jsou jogurty, sýry, syrové ovoce a zelenina, ovocné džusy, zelený čaj…), nebo naopak „rozděláme ohýnek pomocí benzínu“ (tzv. potraviny přinášející oheň jako je černá káva či alkohol), pak obojí je špatně a má na naše zažívání a celkový chod organismu neblahý vliv. K rozdělání ohně je zapotřebí i „suché dříví“, v našem případě obilné kaše se skořicí (kupř. jahelné, ovesné, kukuřičné, rýžové, pohankové…) nebo teplé polévky, kupř. hovězí či zeleninové vývary. V tom případě lze pak během dne (od 11. do 15. hodiny) pozřít i leccos „nezdravého“, aniž by nás to nějak zásadně poškodilo na zdraví (pneumatika či mokré dříví také shoří v dobře rozdělaném ohníčku).

Potraviny, které posilují energii ledvin: veškeré ledvinky (pokud možno domácí či z BIO chovu), krevety, humry, sardinky, hřebíček, fenykl, badyán, skořice,sušený zázvor, kopr, pórek, pistáciové oříšky, vlašské ořechy, maliny, červené a černé datle.

Potraviny, které posilují energii sleziny a vysušují vlhko: jáhly, fazole adzuki (malé červené fazolky), bob obecný (koňský), vřeteno kukuřičného klasu, trnky, ostružiny, bambusové výhonky, hyacintové fazole.

Potraviny, které rozprouďují stagnaci energie : třešně, kokosový ořech, tofu, rýže, mrkev, tykev, dýně Hokaido, špenát, ředkvička, pažitka, česnek, cibule, kmín, máta, bazalka, šafrán, oregáno, kardamom, žampiony, houba šitake (houževnatec jedlý), citrón,limetka,mandarinka, hovězí, kuřecí (z domácího chovu), jehněčí, husí maso a veškerá divočina.

[divider]

Zde můžete najít přípravky proti celulitidě a zmírnit tak její následky:
Chcete vědět jak se zbavit celulitidy? My Vám pomůžeme!
Intenzivné tělové mléko proti celulitidě ZDE!

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář