Proč investovat zrovna do zlata?

Investování není záležitostí pouze horních deseti tisíc.

Existuje spousta komodit, jež jsou zajímavé i pro jedince s běžnými příjmy. Mezi takové se řadí třeba zlato.

Hodnota zlata se zásadněji mění jen málokdy

Kdekdo by rád investoval do nemovitostí, avšak toto rozhodnutí stojí miliony. Zlato se dá koupit za mnohonásobně menší peníze. Navíc tak člověk jen málokdy prodělá. Žlutý kov obvykle stále roste na ceně, případně si alespoň udržuje stabilní hodnotu. Důvodem je poptávka.

Zlato se totiž v hojné míře používá nejen jako jedna z nejdůležitějších surovin pro výrobu šperků, ale zároveň se hodí i producentům elektroniky. Žlutý kov patří mezi nejlepší vodiče vůbec, a tak není divu, že ho běžně najdeme v mnoha elektrospotřebičích.

Není však potřeba hned rozebírat mobily nebo kalkulačky. V elektronice je zlatu pouze velmi malé množství a rozhodně nestojí za to, aby si kdokoliv ničil své věci.

Vzhledem k tomu, že hodnota zlata po většinu času spíše roste, jedná se o ideální komoditu pro jedince, co chtějí uchránit své finance před inflací. Stačí jen počkat, než se těžké časy přeženou a následně zlato výhodně prodat.

Mince i slitky

Investiční zlato může mít samozřejmě více podob. Kdo chce investovat menší částku, obvykle nakupuje mince. Lidé, jež chtějí zlata více, většinou pokukují spíše po slitcích.

Obojí je reálné nakoupit kupříkladu v prodejně Zlatovna. Ta nabízí například vysoce kvalitní slitky švýcarské provenience, jež pocházejí z rafinérie Argor-Heraeus. Tato rafinérie je známá pro své vysoce kvalitní produkty.

Všechny slitky opatřuje speciálním hologramem, jenž nejde hodnověrně zkopírovat. Podobné bezpečností prvky mají třeba některé pasy na západě. Díky tomuto hologramu může každý zájemce o investiční zlato okamžitě poznat, že nekupuje zajíce v pytli, ale skutečně hodnotný výrobek.

Autor příspěvku: admin