Ráno s make-upem

Čas běží, třeba vstát, osprchovat se, připravit snídani, ale i ošetřit si tvář a udělat si make-up. Podle následujících rad budete perfektně upravené vždy, i když máte jen 5 nebo 25 minut.

1. Když máte jen 5 minut – 3 produkty (make-up pro uspěchané nebo líné)

Pohodlná žena redukuje svůj make-up jen na to nejnutnější. Může si to dovolit, protože na produktech nešetří. Jednoduše si make-up nanáší prsty. Vždyť to musí být rychlé. Barva na tváře se přitom stává čarovným prostředkem. Nepoužívá ji jenom na tváře, ale i jako oční stín. Aby byly oči výrazné, nanese si na řasy černou řasenku. Ještě trochu lesku na rty. Všechno přirozeně ve světlých odstínech – ty jsou míň nápadné. A je to.

2. Když máte jen 10 minut – 8 produktů (make-up pro usilovné)

Usilovná dáma má v zacházení s make-upem rutinu. Nejdřív si krycím krémem zakryje kruhy pod očima a případné nepravidelnosti. Pomocí prstů se podklad dá nanést rovnoměrně na tvář a krk. Pak si pleť zmatní pomocí kompaktního pudru. Nakonec do hry vstupuje barva – paleta s očními stíny. Nejdřív si nanese světlý odstín, potom si vnější okraj a záhyb na víčku vystínuje pomocí tmavšího odstínu. Černá řasenka zvýrazní řasy. Důležitá je i barva na modelování tváře – nejdřív přijde na tváře a pak podle potřeby i na bradu a okraj čela. Nakonec rtěnka na rtech, která dokončí celý make-up.

3. Když máte čas 25 minut – 11 produktů (make-up pro profesionálky)

Profesionálce při make-upu nic nechybí. V její koupelně by se vizážistka cítila okamžitě jako doma. Krycí krém s pudrem ihned zakryje kruhy pod očima. Potom si pomocí malé houbičky nanese a starostlivě rozetře podkladový make-up. Nastává čas na stínování očí. Jemné odstíny jako růžová a tmavošedá vyplní víčko, tmavší odstíny se používají pro dosáhnutí efektu smoky eyes (zakouřené oči). Profesionálka si bravurně poradí i s takou výzvou, jako je nanesení tekuté oční linky. Pomocí jednoho prstu si napne víčko a při okraji řas horního víčka si udělá linku. Obočí si zvýrazní pomocí tužky na obočí. Na získání objemu si dvakrát nanese řasenku na řasy. Nejdřív jako základ, pak jako barvu. Podklad na rty se postará o větší objem a delší trvanlivost rtěnky. Barvu na rty si nanáší pomocí štětce.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář