Jak obléct dítě do kočárku

Mnohé mámy před každou procházkou řeší, jak obléci své dítě do kočárku, aby mu nebylo zima ani příliš teplo. Neví, kdy na venkovní spánek stačí teplá deka a kdy už sáhnout po spacáku. Samozřejmě neexistuje žádná univerzální rada, ale máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zvolit správně.

Vyjděte ven

V prvé řadě je vždy dobré fyzicky zkontrolovat počasí alespoň přes otevřené okno či na balkóně, tedy nespoléhat jen na předpověď a zkoumání počasí na internetu. Pocitová teplota se vlivem větru, slunce či mlhy může velmi lišit od té, kterou ukazuje venkovní teploměr či hlásili ve včerejší večerní předpovědi.

Kupujte kvalitní kousky

Oblečení pro děti by mělo být kvalitní a smysluplné, na což byste měli myslet už při nákupu. Například ležící miminko by rozhodně mělo být oblečeno v bodýčku, a ne klasickém tričku. Dále je také dobré volit přírodní materiály, jako je vlna či bavlna, před těmi syntetickými, které v zimě mnohem méně hřejí a v létě se v nich naopak dítě více potí.

Srovnávejte se svým oblečením

Dítě v kočárku většinou leží, ale to neznamená, že musí být vždy více oblečeno než vy. Kupříkladu v létě je v kočárku často větší vedro, než jakou teplotu cítí dospělí mimo kočárek. Lehký příjemně chladivý vánek se totiž často do korbičky vůbec nedostane, a ta je proto velmi vyhřátá. V podzimních a zimních měsících je naopak ochrana před větrem velkým plusem. Všeobecně ale platí, že pokud vy máte lehké tílko a je vám vedro, dítě by rozhodně nemělo být zabalené do deky. V zimě ovšem dítě musí mít určitě teplejší oblečení než vy při pohybu.

Pozorujte dítě

Ať už dítěti oblečete jakékoliv dětské oblečení, vždy je potřeba sledovat hlavně to, jak se miminko či batole projevuje a cítí. Pokud jej po spánku vytáhnete s vlásky mokrými od potu, je něco špatně. Dále je také dobré vyhnout se hodnocení komfortu dítěte přes teplotu ručiček, zkuste spíše sáhnout dítěti za krček. Pokud jej má teplý, je většinou vše v pořádku.

Autor příspěvku: admin