Hřejivý nápoj se zázračnými účinky

Jsou potraviny, které nám sice chutnají, ale nejsou moc zdravé a ty, které jsou zdravé, ale zase nám moc nechutnají. Třetí skupinou jsou ty, které mají mnoho pozitivních účinků a zároveň skvělou chuť.

Mnoho z nás se v dnešní náročné době necítí ve své kůži, trápí nás únava, dýchací i trávicí potíže , stres, nespavost nebo problémy s pokožkou. Přikládáme to mnoha povinnostem, kvůli kterým nemáme čas sami na sebe a potřebnou péči. Pomoci může alespoň chvilkové zastavení každý den a nápoj, který má na náš organismus doslova zázračné účinky. Zlaté mléko je součástí indické kultury již mnoho staletí a jde o směs koření, která se smíchá s horkým mlékem. Základem je kurkuma doplněná o zázvor, skořici a špetku černého pepře, který dodává nápoji štiplavou chuť a zároveň násobí účinky kurkumy. Právě ta zbarvuje celý nápoj do žluté až nazlátlé barvy, proto se mu říká zlaté nebo kurkumové mléko, setkat se můžeme také s názvem kurkuma latte. Jeho účinky na lidský organismus jsou téměř zázračné, má pozitivní vliv na mnoho procesů. Je vhodný pro hubnutí, protože aktivuje metabolismus a pomáhá snižovat chuť k jídlu a pocit hladu. Podporuje trávení, zklidňuje křeče, vylepšuje stav pokožky, zmírňuje záněty v těle i rýmu a bolesti v krku, zlepšuje spánek a pročišťuje játra i ledviny a působí na mnoho dalších zdravotních potíží.

Zlaté mléko můžete pít ráno třeba místo své obvyklé ranní kávy nebo si ho dát večer, když už máte všechny povinnosti splněné, a vychutnat si svou chvilku klidu a pohody. Při popíjení večer navíc využijete i jeho vliv na lepší usínání a kvalitu spánku. Sehnat na zlaté mléko recept není nijak složité, potřebné ingredience se rozmixují, povaří v mléce a přecedí, dochutit lze medem nebo třeba čekankovým sirupem. Jednodušší přípravu nabízí již hotové směsi, které se jen rozmíchají v horkém mléce nebo jiné tekutině podle naší chuti.

Najít si každý den chvilku pro sebe je to nejlepší, co pro své tělo můžeme udělat. Ideální je tento okamžik spojit s něčím příjemným, třeba právě popíjením hřejivého a chutného nápoje.

Autor příspěvku: admin