Jak správně vybrat bytový textil? My Vám poradíme

Vybrat správný bytový textil může být mnohem tvrdším oříškem, než by se na první pohled mohlo vůbec zdát. Jedná se totiž o kousky, které dokáží celkem zásadně změnit dojem celého interiéru, a proto byste k jejich nákupu měli přistupovat s rozvahou.

Začněte od oken

První věc, na niž je dobré se v místnosti zaměřit, jsou okna. Záclony a závěsy vám totiž kromě ochrany před sluníčkem a zvědavými zraky sousedů mohou poskytnout mnohem více. Před jejich koupí si pečlivě přeměřte okna, jinak hrozí, že pořídíte nesprávnou délku. Co se šířky záclony týče, tak tuto naměřenou hodnotu vynásobte dvakrát až třikrát podle toho, jak moc ji chcete mít ve finále nařasenou. U závěsů se rozmyslete, zda mají plnit pouze funkci estetickou, anebo je plánujete pravidelně zatahovat. Podle toho potom volte jejich šířku.
Vzor a barva těchto textilií vždycky musí ladit se zbytkem vybavení v interiéru. Ideální je, pokud už předem víte, do jakého stylu chcete svůj domov ladit. Jestliže v této problematice úplně tápete, internet je plný inspirativních fotografií, takže si neváhejte udělat pořádný průzkum. Rozhodně není dobré kombinovat vícero stylů, protože výsledek může působit nepěkným chaotickým dojmem.

Nepodceňujte povlečení

Další velice důležitou bytovou textilií je bezpochyby ložní prádlo. Povlečení na postel vybírejte vždy kvalitní a nikdy na něm nešetřete. Přehnané škudlení by se totiž mohlo negativně odrazit nejen na jeho vzhledu, ale taky na kvalitě vašeho spánku, což určitě nechcete. Ideální jsou prodyšné přírodní materiály. Vzhled povlečení by měl stejně jako záclony vždy korespondovat s vybavením konkrétní místnosti. Lépe působí jemné vzory než divoké potisky.
Na závěr pro vás máme ještě jeden tip. Velký výběr kvalitního bytového textilu za super cenu nabízí například internetový obchod Dante.cz. Zákazníci zde naleznou pestrý výběr produktů jak do domácnosti, tak samozřejmě i pro různé hotely a jiná ubytovací zařízení.

Autor příspěvku: admin