Co musíte na letošní léto mít? Jedlé nádobí!

Sluníčko nás láká ven, je na čase chystat první letní grilování nebo rodinný piknik. A právě pro tyto příležitosti je jako dělané jedlé nádobí. Nahraďte letos jednorázové plastové nádobí ekologičtější variantou, s níž si užijete daleko více zábavy.

Co byste řekli na nádobí, které svou vůní ještě podtrhne vůni pokrmu nebo nápoje, a nakonec ho budete moct sníst? Jedlé nádobí je realitou už dlouhé roky. Teprve teď se ovšem začíná prosazovat v Česku, a to i díky lepší cenové dostupnosti.

Nabídka jedlého nádobí je přitom široká od talířů přes kelímky až po brčka. Pojďme se mu podívat na zoubek.

Zmrzlina či káva v sušenkovém kelímku

V jedlé podobě se vyrábí například kelímky Wisefood vyrobené z ovesných otrub, pšeničné mouky, vody a cukru. Jsou sladké, chutnají podobně jako sušenka. Hodí se na servírování zmrzliny či klasických nápojů. Nepropustné jsou až 12 hodin a s horkou tekutinou jsou stabilní až 40 minut, což je dostatečná doba na to, abyste si vychutnali šálek své oblíbené kávy.

Talíře z pšeničných otrub

Klasický hluboký talíř, co lze dát do horkovzdušné trouby či mikrovlnné trouby je vyroben z pšeničných otrub, které vznikají jako vedlejší produkt při mletí mouky. Dá se okusovat i kompostovat, zcela se rozloží zhruba po 30 dnech, což je ve srovnání s plastem zanedbatelná doba.

Kakaové lžičky

Že se na výrobu jedlého nádobí používají různé suroviny, dokazují i jedlé lžičky z cereálních mouček zušlechtěné kořením či kakaovým práškem. Taková lžička vydrží až 30 minut v horké polévce nebo až 60 minut ve studené zmrzlině. Chutná jako sušenka či krekr. Nejdříve je křupavá, necháte-li ji dostatečně dlouho v jídle či pití, začne měknout.

A samozřejmě toho existuje ještě daleko více. Jedlá brčka, sushi hůlky, míchátka na kávu, lžíce na zmrzlinu, misky a spoustu dalšího jedlého nádobí seženete na Jedlenadobi.cz.

Autor příspěvku: admin