Tělu prospěšný ananas

Ananas patří k exotickému ovoci, které se poměrně rychle zabydlelo na našich stolech. Zatímco dříve jsme si ananas dopřávali zejména při svátečních příležitostech, dnes už se stal zcela obvyklou potravinou během celého roku. Přesto je spousta lidí, kteří se na ananas dívají s notnou dávkou nedůvěry. Hlavním argumentem, proč ananas nekupovat, bývá velké množství odpadu, které vzniká při jeho porcování.

Čerstvý nebo z plechovky?

Přitom ananas patří k těm nejzdravějším potravinám, které si můžete dopřát. Obsahuje totiž řadu vitamínů a minerálů a je výborným pomocníkem při problémech s trávením. Pokud máte ananas rádi a chcete jej mít neustále v zásobě, pak doporučujeme vyzkoušet také ananas v plechovce. I v této podobě si zachovává všechny důležité látky a zejména lahodnou chuť. Můžete jej konzumovat samotný, použít jej při vaření nebo do ovocných smoothie. Nemusíte se bát vyzkoušet ani kombinace, které se vám budou zdát na první pohled zvláštní. Ananas je například ideálním doplňkem k rybám, zejména pak k tuňákovi. Zapomenout nesmíme ani na důležitou roli ananasu při redukčních dietách, ovšem je potřeba si uvědomit, že nic není zadarmo. Ananas za vás nezhubne, vašemu plánu budete muset přizpůsobit celkovou životosprávu. Konzervovaný ananas je dobré mít doma neustále pro případ nouze. Díky jeho široké škále využití vás dokáže nejednou zachránit, například když k vám zavítá neočekávaná návštěva.

Potravina, která vám vytrhne trn z paty

Ananas je jednou z mála potravin, které chutnají velmi dobře za tepla i za studena, na sladko i na slano. Jednoduše s ním velmi rychle dokážete vykouzlit nějakou specialitu. Přednost byste měli dát samozřejmě vždy čerstvému ananasu, ale ani ananasem z plechovky nic nezkazíte. Navíc ani na chuti není poznat nijak zásadní rozdíl jako je tomu třeba u konzervovaných jahod.

Autor příspěvku: admin