Jakou roli má voda v lidském životě?

Nezastupitelnou. Pro fungování našeho těla je zcela nezbytná. Zásobuje ho nezbytnými živinami a minerály a tvoří základní stavební blok nových buněk. V konzumaci vody je ale potřeba najít optimum. I v jejím případě totiž platí, že se lze vodou předávkovat i trpět jejím deficitem.

Jaké množství vody je denně potřeba vypít?

Univerzální množství vhodné pro každého neexistuje. Vždy je potřeba zohlednit tělesnou hmotnost, kondici, momentální situaci i zdravotní stav. Jinou potřebu vody bude mít sportovec, který denně uběhne několik kilometrů a jinou manažer pracující v kanceláři, který většinu dne sedí. Obecně ale platí, že člověk by měl přijmout v průměru okolo 30 ml tekutin na 1 kg živé váhy denně. To znamená, že pro například pro 65 kg vážící ženu se denní optimum pohybuje mírně pod 2 litry.

Proč je dostatečné množství vody pro organismus nezbytné?

Dostatečné množství vody je nezbytné pro trávení a další metabolické pochody v těle. Pomáhá s regulací dýchání a pocení a také má vliv na dostatečnou elasticitu naší pokožky. Lidé konzumující dostatečné množství vody mají méně vrásek a vypadají na svůj věk mladší. Voda také pomáhá zlepšovat výkon při fyzické zátěži a zvyšuje rychlost a efektivitu přenosu elektrických signálů mezi nervovými buňkami. Nenarozené dítě potřebuje vodu ke svému pobytu v děloze a v tekutině, která je tvořena z velké části vodou, je dokonce uložen i náš mozek.

Jak si zajistit dostatečné množství tekutin?

Mnoho z nás se při zajišťování svého pitného režimu uchyluje ke konzumaci limonád a balených minerálních vod. Z krátkodobého hlediska nám sice tyto tekutiny neuškodí, z hlediska dlouhodobého je ale mnohem lepší založit svůj pitný režim z větší části na obyčejné pitné vodě. Nemusíte se obávat pít vodu z kohoutku. Pro svůj dobrý pocit a pro jistotu, že tato voda nebude obsahovat žádné kontaminanty, které by mohly zanášet vaše tělo, je vhodné začít kohoutkovou vodu filtrovat. Nejrychlejším způsobem přípravy čisté pitné vody je pořízení filtrační konvice. Její použití je tak snadné, že ho zvládne každý. Jednoduše stačí vložit do konvice filtrační patronu a naplnit ji vodou. Hledáte-li kvalitu za slušnou cenu, vsaďte na filtrační konvice a patrony od anglické značky Filter Logic, která má s tímto oborem více než třicetileté zkušenosti.

Autor příspěvku: admin