Hračky propojují svět rodičů a dětí

Hračky jsou pro děti stejně důležité jako správná výživa nebo péče o jejich hygienu či další základní potřeby. Hrou děti poznávají svět, učí se novým dovednostem, případně rozvíjí svůj talent. Hlavním přínosem hraček je automatické rozhodování. Návštěvou hračkářství v Praze splníte dětem každé přání, ale je čistě na nich, která hračka se stane nejoblíbenějším kamarádem na spaní, holky pokračují staráním se o preferované panenky, kluci zase dobrodružstvími s nejlépe vybavenými autíčky. Jak děti přemýšlí, nejlépe poznáte u společenských her.

Nejmenší děti jsou s hračkami v nejbližším kontaktu

Pro novorozence a batolata představují hračky první kontakt se světem. Poznávají díky nim první zvuky, rozlišují tvary, barvy, osvojují si hrubou i jemnou motoriku a získávají prostorovou představivost. Hračky postupně lákají děti k samostatnému pohybu. Hračky pro holky, nejčastěji dětské kuchyňky a panenky, je nenápadně inspirují k budoucímu pomáhání rodičům. Hračky pro kluky je naučí sestavovat, zatloukat či přímo opravovat s vlastním nářadím. Aby si později poradili s drobnými opravami a budováním nejen v domácnosti.

Kreativní hračky podporují fantazii a odhalují talent

Kreativní hračky vždy přizpůsobte věku dítěte a tomu, co ho nejvíce zajímá a baví. Pokud víte, že je dítě vynalézavé, aniž by vyhledávalo nějaké předlohy, můžete předškoláky zabavit modelovacími hrami a variabilními stavebnicemi. Jejich svět, nejen na papíře, jim pomohou vyzdobit také djeco hračky. Pestrý výběr samolepek jim hravě dopní vše, co děti samy ještě nezvládnou nakreslit, a pomůže vytvořit dokonalé obrázky, vyzdobit obaly na sešity a další školní pomůčky. Pokud jejich pozornost spíše přitáhne určitá předloha, určitě budou nadšené z magnetických sestavovacích her, puzzle, vystřihovánek a omalovánek.

Společenské hry a knihy upevňují vztahy a posilují komunikaci

Společné čtení knih a hraní společenských her vám pomůže nejlépe poznat svoje děti. Naprosto přirozenou formou vám děti ukáží, jak uvažují ve svém světě. Co potřebují vysvětlit jinak a na co jste zase vy rodiče, v tom dospělém světě zapomněli. Hraní společenských her lehce stírá role rodičů a dětí. Spojují je nevšední zážitky a trénink různých dovedností, které se ve škole i v běžném životě, zkrátka, hodí.

Nezapomínejte také na interaktivní hračky a knihy, které nevšedním způsobem, propojují hru s učením. Posilují nejen paměť. Předškoláci a školáci se tak snadněji učí cizí jazyky, získávají lepší orientaci v mapách a děti mají větší zájem se něco dozvědět. Je to ideální dárek na Vánoce. To správné hračkářství v Praze poznáte podle skvělých cen a vysoké kvality. Vzpomínku na nejoblíbenější hračku si přece neseme celý život.

Autor příspěvku: admin