Jak vybrat školní batoh, aby dítěti udělal radost a nezničil mu záda?

Ve chvíli, kdy je vaše dítě školou povinné, musí mít odpovídající vybavení. Základem je kvalitní školní batoh. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Zádová část je nejcitlivějším místem batohu

Ať už se jedná o školní batohy pro 2. stupeň, případně se dokonce vybírá školní aktovka pro prvňáčka, zcela zásadní roli hraje zádová část. Musí být dostatečně pevná, zároveň ale nemá žáka či studenta nijak tlačit, jinak se brzy projeví bolesti zad, páteře a končetin, ale také třeba hlavy.

Zdraví je vždy na prvním místě, proto raději nevolte školní batohy pouze na základě ceny. Je vhodné vybírat osvědčené prodejce a značky. V tuzemsku nabízí kvalitní školní batohy pro děti všech věkových kategorií společnost Stil. Jde o českou firmu, jež spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky, veškeré produkty jsou tak plně ověřené a certifikované.

Kromě zádové části si ohlídejte kvalitu popruhů. Musí být dostatečně dlouhé. Zásadní je ergonomie, aby školáka při nošení netlačily. Ideální je, pakliže jsou popruhy hodně polstrované, což zajistí jejich potřebnou měkkost.

Přednosti batohů od české firmy Stil

Školní a studentský batoh od firmy Stil uspokojí dětské potřeby, zároveň dítěti udělá radost. Jednotlivé produkty jsou propracované i z hlediska designu, takže je děti budou rády nosit. Vyzdvihnout lze rovněž jejich lehkost, což usnadňuje nošení, protože ani s plně naloženým batohem se dítě nebude muset přespříliš namáhat, což by mohlo vést ke zdravotním problémům.

V neposlední řadě jsou školní batohy od Stil, které se navíc dají pořídit i v celých setech spolu s penálem, boxy a dalšími praktickými pomůckami, cenově dostupné, takže si je mohou dovolit i méně movití rodiče. Ale investice do vlastních dětí rozhodně není špatnou volbou, jde o jejich zdraví, pohodlí a spokojenost.

Autor příspěvku: admin