Na čem sedět doma u počítače?

Spousta z nás tráví hromadu hodin u počítače v práci. Jenže doma se tomu prostě také nevyhnete. Je třeba zkontrolovat sociální sítě, občas si chcete něco dohledat, někdy se podívat na seriál. Když už tedy budete zase sedět u počítače, aspoň dbejte na to, abyste seděli zdravě.

Pohyb je důležitý, lidské tělo není stavěno na to, aby denně 10 hodin sedělo. Zkuste tedy měnit polohy. Jestliže v práci sedíte na obyčejné kancelářské židli, buďte doma trochu kreativnější.

Pořiďte si sedací pytel

Jestli doma u notebooku sedáváte zejména za účelem sledování filmů, seriálů a videí, možná by se vám u toho spíš hezky leželo. Pro tyto účely si můžete pořídit pohodlné křeslo, houpací židli, či v poslední době tolik populární sedací vaky neboli sedací pytle. Na nich se dá sedět i ležet, můžete tedy bez obav střídat polohy. Pytel je navíc možné naplnit tak, jak vám to vyhovuje. Udělat si ho měkčí, nebo naopak tvrdší.

Nepohrdněte ani klasickým křeslem

Pracujete z domova? Pak potřebujete pořádný psací stůl a klasické kancelářské židle. Provedení je jen na vás, nicméně doporučujeme ty síťované. Jsou velmi pohodlné a prodyšné, i když na nich sedíte dlouhé hodiny. Kožené židle možná působí elegantně, nicméně kůže se jednoho dne začne odlupovat a pravděpodobně vám bude vadit i to, jak se k nim v létě budete holýma nohama lepit.

I kancelářské židle mohou být designové

Zejména dětské židle ke stolu a k počítači jsou často zpracované zajímavě. Nemusíte tedy zůstávat u nudné černé či jednobarevného provedení. Dejte si ovšem pozor na velikost. Ne každému dospělému se bude pohodlně sedět v dětské židli. Židle by v každém případě měla být co nejvíce nastavitelná, ať si ji můžete přizpůsobit svým potřebám.

Upgradujte svou starou židli

Už doma nějakou kancelářskou židli máte, ale není úplně nejvhodnější? Možná není nutné utrácet za novou. Kupte si jen područky, nová kolečka, z látky vytvořte nový potah a je hotovo.

Tip na závěr: U počítače nemusíte jen sedět. Existují i tzv. stojící stoly, k nimž nepotřebujete židli. Jsou vysoké, prostě u nich stojíte.

Autor příspěvku: admin