Výběr sídla firmy dnes usnadňují virtuální kanceláře

Jste-li začínající podnikatel, jedním z úkolů, které vás hned na začátku čekají, je výběr sídla firmy. Jedná se o jeden z předpokladů pro vznik společnosti, ale nikde není psáno, že sídlo musí být kamenné. V začátcích podnikání nejsou peníze nazbyt a brát si půjčku na kancelář, kterou nevyužijete, je holý nesmysl. Nechat si zapsat firmu na domácí adresu má také svá rizika, a pokud nevlastníte nemovitost, možná vám to majitel ani neodsouhlasí. Pojďme si proto představit dostupné a inteligentní řešení tohoto problému: virtuální kanceláře.

Sídlo firmy v několika jednoduchých krocích

Těšíte se, že volbou virtuální kanceláře ušetříte? Tak to máte pravdu, protože její pronájem vás vyjde průměrně na 500 Kč za měsíc. V této ceně už budete mít zahrnuto i celé spektrum služeb a výbornou adresu v centru Prahy či Brna.

Rozhodně ale nelze doporučit orientovat se primárně podle finančního hlediska.

Někteří poskytovatelé dovedou cenu srazit až na dvě stovky, ale obvykle se pak nedočkáte ani vyřizování telefonátů a přeposílání pošty. Navíc se může stát, že místo štítku se jménem, který by vaši firmu na zvolené adrese důstojně reprezentoval, bude její název jen problikávat na digitální tabuli v přízemí společně se stovkami jiných. Jaká další kritéria byste tedy měli zohlednit?

1. Atraktivní adresa

Kromě finančních úspor je touha po reprezentativní adrese hlavním důvodem, proč má osmina českých firem pouze virtuální sídlo. I pokud ve skutečnosti podnikáte v zapadlé vísce pod horami, můžete si tímto způsobem pořídit sídlo firmy v centru velkého města. Z malého podniku se díky reprezentativní pražské ulici rázem stane společnost hodná respektu zahraničních klientů. Udělat ten správný první dojem je velice důležité, protože se vám tak otevře mnoho dveří.

2. Kontakt s realitou

Na internetu vypadá i ošuntělá budova skvěle – správný úhel, nějaký ten filtr, případně několik hodin práce ve Photoshopu a reprezentativní kancelářské prostory jsou na světě. Proto, máte-li tu možnost, jděte si raději adresu, kterou jste si vyhlédli, sami omrknout. Zkontrolujte si také, jestli jsou jména společností zde sídlících viditelně označena hned u vstupu do objektu.

3. Nabídka služeb

Virtuální sídlo by rozhodně neměla být jen a pouze adresa v rejstříku. Než se definitivně rozhodnete pro jednoho poskytovatele virtuálních sídel, prohlédněte si dostatek různých nabídek. Spektrum dostupných doplňkových služeb se liší, a proto si vyberte kombinaci, která vám vyhovuje. Spadá sem například:

– uchovávání a přeposlání pošty,

– vybírání datové schránky,

– vyřizování telefonátů,

– domlouvání schůzek.

4. Reprezentativní prostory

I pokud většinu času pracujete z pohodlí domova, může se stát, že se budete potřebovat sejít s klientem ve více oficiálním prostředí, nebo dokonce uspořádat konferenci s vašimi obchodními partnery. Proto si dopředu zjistěte, zda váš poskytovatel nabízí k vypůjčení zasedací místnosti a kanceláře. Jedná se o moderní, elegantní a dobře vybavené prostory? Je zde přítomná i recepční, která by se o vaše hosty postarala?

5. Exkluzivita se počítá

Sídlo firmy přímo v srdci Prahy, říkáte si, to musí být sázka na jistotu! Ne nutně. Praha je u nájemců virtuálních kanceláří nejpopulárnější a některé budovy jsou jednoduše tak populární, že je v nich registrováno nikoliv pár stovek, ale pár tisíc dalších firem. Takovým odstrašujícím případem je například ulice Rybná. Zde se nachází dům, v němž je již zapsáno více než 4000 společností! Je jasné, že když si případný klient podobnou adresu vyhledá, nebude to na něj působit zrovna důvěryhodně.

6. Jedině od majitele

Poslední dnešní radou bude: vždy si raději pronajměte virtuální kancelář od vlastníka objektu než od firmy, která jej má sama pouze pronajatý. Hrozí vám tak mnohem menší riziko, jelikož nájemce může o budovu náhle přijít a vy byste pak zůstali bez virtuální střechy nad hlavou.

Jestliže stojíte před výběrem sídla vaší firmy, stanovte si, která z uvedených kritérií jsou pro vás nejdůležitější, zapátrejte na internetu a srovnejte nabídky. Určitě jich najdete tolik, že některá bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Podle čeho si budete vybírat vy? Pomohl vám náš článek v rozhodování? Přejeme vám, abyste se nespálili a budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti.

 

Autor příspěvku: admin