Operativní leasing je ideální řešení auta pro dámy

Řidičský průkaz má dnes téměř každý. Bez auta se totiž neobejdeme, ať už žijeme ve městě, nebo na vesnici, kde je potřeba vlastního dopravního prostředku ještě daleko větší. Málokdo má ale čas a chuť se o své auto starat. Někteří nadšenci si i pneumatiky rádi vymění doma v garáži, ale jde spíše o mužskou záležitost. Jenže i ženy chtějí jezdit. A co si pak mají počít, pokud u nich doma není nikdo, kdo by se jim o auto staral?

Skvělou službou nejen pro dámy je z tohoto hlediska operativní leasing. Díky tomu můžete s autem prostě jen jezdit a o nic víc se nemusíte starat. Pojištění, přezouvání a uschování pneumatik, pravidelné servisní prohlídky, výměnu oleje – všechny tyto a další nezbytnosti spojené s vlastnictvím automobilu za vás vyřeší jiní.

Operativní leasing je vlastně dlouhodobým zapůjčením vozu

Auta na leasing nejsou žádnou novinkou, nicméně v dřívějších dobách býval populární zejména finanční leasing. Pořídili jste si auto a postupně jste jej spláceli. Po celou dobu splácení byl vůz majetkem leasingové společnosti, až teprve když jste doplatili poslední splátku, bylo auto vaše. Jenže operativní leasing funguje úplně jinak.

Auto nikdy nepřejde do vašeho vlastnictví, po celou dobu je majetkem leasingové společnosti, která se o něj stará. Vy ho jenom používáte. Smlouvu uzavřete na dva nebo tři roky, a jakmile skončí, máte možnost uzavřít si novou. Vyberete si nové auto, podepíšete další smlouvu a fungujete dál. Velkou výhodou je, že auto měníte relativně často (po pár letech), takže pořád jezdíte v nových vozech plných nejmodernějších technologií, které vám zajistí bezpečnost. Také si snadno přizpůsobíte výběr vozu momentální životní situaci. Někdy uzavřete smlouvu na dražší vůz, jindy na levnější, v určité fázi života můžete potřebovat auto s větším kufrem, pak zase menší vůz vhodný do ulic velkoměsta. Neposlední výhodou je samozřejmě fakt, že není nutné disponovat vysokou finanční hotovostí. Platíte pravidelné měsíční splátky v předem stanovené výši.

O co všechno se leasingová společnost postará?

Velmi záleží na tom, jaký leasingový tarif si zvolíte. Většina firem jich nabízí několik a dávají vám vybrat. Čím více budete měsíčně platit, tím více toho za vás obstarají. Než si tedy auto na leasing pořídíte, dobře čtěte. Některé průkopnické firmy přichází i s různými dalšími bonusy a novinkami. Například osvědčená společnost Driveto začíná v rámci svého klubu nabízet operativní leasing na dobu neurčitou. Auto si tedy necháte na tak dlouhou dobu, jak vám vyhovuje. Můžete ho vrátit za půl roku, ale i třeba po šesti letech, což je o dost delší doba než v případě standardní smlouvy uzavírané na několik málo let. Více informací a nabídku vozů včetně cenových podmínek najdete na https://www.driveto.cz/.

 

Autor příspěvku: admin