Artyčok a ostropestřec – bylinky určené k detoxikaci organismu a pro správnou funkci jater

Náročná práce, stres, nedostatek spánku a nevhodná životospráva neprospívají lidskému organismu a zatěžují tělesné orgány. Člověk je nervózní a nedokáže se ani pořádně najíst. Díky doplňkům stravy pro podporu jater a detoxikaci se budete cítit o poznání lépe. Věřte, že na světě není nic cennějšího než zdraví.

Pokud si neumíte vypěstovat artyčok zeleninový ani ostropeřec mariánský sami doma, dopřejte si sílu bylinek snadnou formou. Vitamíny obsažené v těchto zázracích přírody jsou přeneseny do doplňků stravy.

Ostropestřec mariánský – proti jaterním potížím i stárnutí

V lidovém léčitelství hojně používaná bylina je letnička a plodí až na druhý rok. Její pěstování není hračka a v přírodě se samovolně nevyskytuje. Ostropestřec mariánský má svou domovinu ve Středomoří a také roste v Malé Asii a na Kanárských ostrovech. Můžete si ho splést s bodlákem, ale jedná se od pradávna o ceněnou léčivku. Dokonce se mu říká Kristova koruna. Ostropestřec má na lidský organismus blahodárné účinky a hodí se také jako prevence. Nejvíce pomáhá regeneraci jater. Pomáhá léčit záněty, cirhózu anebo žlučové kameny. Je výhodný pro cévy, křečové žíly, slezinu, žlučník, dvanácterník. Zvyšuje krevní tlak a je nápomocen při migrénách. Užívá se při depresích, astmatu, alergii a kožních potížích. Obsahuje vitamín E, proto je zdrojem věčného mládí.

Artyčok zeleninový – očista jater i žlučníku

Tato rostlina pocházející ze Středomoří, Jižní Ameriky a Kanárských ostrovů dorůstá až do výšky jednoho metru a špatně odolává mrazům. Artyčok přispívá ke správné funkci jater a žlučníku. Rovněž si poradí se zvýšenou hladinou tuků v krvi a trošku snižuje krevní cukr. Podporuje látkovou výměnu, odstraňuje tělesný zápach, pomáhá u astmatu, revmatismu, ekzému a snižuje tělesnou hmotnost. Jeho detoxikační funkce je extra silná.

 

Autor příspěvku: admin