Úkryt nebo zábavná prolézačka

Pořídili jste si kočku? Potom je dobré vědět, že to není jenom domácí mazlíček, který by byl určený výhradně na tulení. Kočky jsou také velmi hravé a velmi zvídavé. Na to je třeba myslet, když jim zařizujete nový domov. Základem by tak neměly být jenom misky s jídlem a pitím. Kočka by měla mít také svůj pelíšek, dále i záchod a opomíjet nelze ani škrabadlo pro kočky. Proč právě to? Stačí když ho budeme charakterizovat jako úkryt nebo prolézačku, a vše bude mnohem jasnější.

V kočičím světě mají velmi důležitou roli

Pro běžného člověka nemusí být škrabadlo pro kočky zase až tak výjimečné a rozhodně unikátní. Jeví se jako něco běžného. Jinak tomu je ve světě kočičím. Zde má opravdu důležitou roli. Mimo jiné i proto, že se jedná o hlavní útočiště každé kočky. V podstatě jde i o jakýsi velitelský můstek, ze kterého každá kočka pozoruje okolí i to co se kolem ní děje. To je jeden z důvodů, proč ho mít.

Hraje si, ale i odpočívá

Není to jenom pozorovatelna. Je to také místo na hraní. Čím je propracovanější, tím více možností dokáže kočce nabídnout. A tak ji zabavit i na dlouhé hodiny. Ta si nemusí na určeném místě jenom škrábat, ale může si také s určitými prvky hrát, skákat z místa na místo, nebo dělat řadu dalších věcí. Odpočinkové plochy jsou zde zase proto, aby se měla kočka kde natáhnout a měla si kde sednout. Zde tedy relaxuje. A není nic výjimečného, že na svém škrabadle může dokonce třeba i spát. I toto je celkem běžný jev.

Vyberte správnou velikost

Na trhu jsou různé velikosti škrabadel. Čím se liší? Je to jak jejich prostorový rozměr, tak i dispozice a také celková výška. Pokud vybíráte to pravé, tak vám doporučíme jít jednou osvědčenou cestou. Zohledněte to, jak velký máte byt. A kupte to největší, které se v do bytu vejde. Jedině tak potěšíte svého domácího mazlíčka, tedy svou kočku, úplně maximálně. Čím větší a čí propracovanější škrabadlo bude mít, tím bude spokojenější.

 

Autor příspěvku: admin