Jak mít dokonalé nehty? Zkuste brusku!

Krásně hladké nehty, na které je radost nanášet gel. Jak toho jenom dosáhnout? Pilování ručním pilníkem trvá snad věčnost a výsledek nikdy není tak pravidelný. Profesionální výsledek je možné získat i z pohodlí domova. Co k tomu budete potřebovat? Odpovědí může být bruska na nehty. Zakoupit si ji můžete k profesionálnímu použití v nehtových salonech, ale i pro domácí použití. Jak a proč ji používat při úpravě nehtů? To se dozvíte v tomto článku.

Zabrousit a nalakovat

Bruska na nehty se používá k odstranění vrchní (staré) vrstvy gelu. Nezáleží ani tolik na tom, jestli se jedná o gelové nebo akrylové nehty. V obou případech gel odstraní a připraví nehet k další manikúře. Rovný a vyhlazený povrch umožňuje mnohem lepší přilnutí a následně i hezčí výsledek. Dobře přilnutý gel vydrží déle. To ocení všichni, kdo si nechtějí nehty upravovat každý druhý den. Pro dosažení skvělého výsledku a optimální výživu nehtů je dobré aplikovat i olejíček či jinou hydrataci. Ta zajistí, že se nehty nebudou zbytečně třepit. Při použití na nehtech u nohou si vyberte ze suché či mokré pedikúry. Vyzkoušejte, co bude více vyhovovat právě vám.

I pro běžnou úpravu

Broušení nehtů pomocí brusky je natolik šetrné, aby se hodilo i pro častou úpravu. Záleží na tom, jestli použijete diamantový či titanový brusný nástavec. Další možností jsou i jemnější nástavečky ze smirkového papíru. U těch se dá vybírat hrubost. Nejvíce se používají ty jemné pro vyhlazení nehtu. Chcete-li odstranit starou vrstvu laku, použijte hrubé, střední či jemné frézky.

K úpravě přírodních nehtů se bruska používá především k doleštění a úpravě kůžičky. Tady využijete brusné válečky a leštící frézy. Stačí si jenom osvojit postup a správný pohyb pro maximální výsledek.

Různé nástavce

V rámci výběru nástavců je možné uzpůsobit rychlost vybroušení nehtů a hrubost jejich povrchu. Gelové laky dobře přilnou do lehce hruběji vybroušených nehtů. Pro běžnou úpravu a nános například bezbarvého gel laku se naopak hodí jemné vybroušení, kde nebude vidět struktura brusu. Než se pustíte do vlastní úpravy nehtů, nastudujte si návody a postupy, jak to dělají profesionálové. Je důležité vědět, jak s bruskou zacházet, aby se nehty nepoškodily.

Autor příspěvku: Hedy Hedy