Jiskru v oku získáte i šmrncovními očními linkami

Líčení kajalovou tužkou je velmi atraktivním druhem líčení, které je na všechny příležitosti. S tímto líčením se lze do minuty zkrášlit. Indie a Egypt tuto techniku využívaly a považovala se za nejpoužívanější.

 

Ženská krása tkví i ve smyslu pro detail. Pokud tedy toužíte být atraktivní, měla byste se svému obličeji věnovat déle, než ho jen ráno opláchnout vodou. Po nanesení make upu byste neměla zapomínat na své oči, které jsou studnou do Vaší duše.

 

V našem článku se budeme zaobírat konkrétně očními linkami. Tahy totiž, které se naučíme, mají také svá pravidla. Určitě jemný a přesný tah linky natrénujete snadno a rychle. Stačí mít doma velké zrcadlo, dobré postavení ruky a úchop, tenká linka je hned na světě. Pokud to zkoušíte poprvé, zcela jistě přetáhnete. Je tu záchrana i pro Vás. Stačí si na vatový tampónek dát malé množství odličovacího přípravku a linku setřít a začít znovu. Možností je celá řada, pokud chcete odstranit jen malou nedokonalost, na špejli si namotejte kousíček vaty s trochou odličovadla. V případě nouze Vám to jistě umožní pokračovat dále v líčení.

 

K čemu oční linka slouží a jak si jí namalovat

Nejprve si řekneme k čemu linka na oku slouží. Je to především pro zvýraznění oka, které tím dostane mnohem svůdnější pohled. Možnost jak linku vést, protahovat, ztenčit či naopak udělat tlustší, existuje celá řada. Záleží na Vás jestli máte raději decentní styl líčení nebo jestli podlehnete extravagantnímu líčení. Podle tahu linky orámujete oko do požadovaného tvaru, může být tedy rázem kulatější nebo hranatější.

 

Pokud vedeme horní linku přes celé oko, působí poté celistvě. Od vnitřního koutku k vnějšímu vedeme tenkou linku, které oko opticky zvýrazní. Pokud vedeme linku od poloviny očního víčka a směrem ven linku rozšíříme, umožníme tím svislým víčkům působit opět mladistvěji a svěžeji.

 

origcolorful-eye-liner5-copy

 

 

 

 

Pokud si nalíčíme ještě spodní oční linku, oko je nalíčené uzavřeným způsobem, pokud jsou linky vedeny od vnitřního k vnějšímu koutku. Dejte si pozor, pokud máte malé oči, budou tímto způsobem vypadat, že jsou blíže u sebe. Raději volte otevřený úhel, který nebude obě linky spojovat.

 

Kouzla barev

Velice populární je stále líčení s černou kajalovou tužkou. Hodí se na všechny příležitosti, aniž byste musela sáhodlouze přemýšlet, k čemu se hodí, co si vzít na sebe, co si učesat, aj. Na denní líčení stačí tenká linka nahoře nebo jen dole, záleží na Vás, co se Vám bude líbit více. Chystáte se na večírek, vsaďte na grafický styl líčení. Už o něm bylo kdysi psáno. Pokud chcete, aby oči působily dojmem, že jsou větší, spodní okraj linky si namalujte světlou kajalovou tužkou. Může být bílá, béžová, světle růžová, ale i fialová. Navíc tento trik dobře využijete, pokud nosíte brýle. Oči pod nimi budou výraznější. Horkým tipem je stále večerní kouřové líčení, které se po nanesení obou linek na horní a spodní víčko rozmaže do ztracena. Stačí k tomu pouhý štětec, který tak učiní a z Vás bude nepřehlédnutelná kráska. Nezapomeňte své tahy linky fixovat pudrem, zabráníte dalšímu rozmazání linek. Dále se nebojte ani pestrobarevnosti linky, zkuste klidně použít více barev, budete sexy na každé pláži.

[divider]

Autor: Renata Horáková

Autor příspěvku: admin