Brazilský keratin

retro+mad+men+inspired+styles+key+natural+hair+care+trend_2389_800459238_0_0_7042666_300Vlasy jsou korunou krásy, zejména pak u žen. Dlouhá, hustá a oslnivá hříva a navíc perfektně upravená dokáže přilákat zálibné zraky mužů a také závistivé pohledy jiných žen. Proto je nutné o své vlasy pečovat, nejen pravidelně je mít, česat, ale všímat si i jejich kvality a každý nedostatek odstranit, či ještě lépe všem problémům s vlasy předcházet.

Pravidelné barvení, sluneční paprsky ve spolupráci s namáčením ve chlorované vodě, nebo naopak mráz, také vysušování fénem, v poslední době také dost moderní vlasovou žehličkou, a časté používání vlasových přípravků mohou vlasy oslabovat, lámat a ničit. Ne každý má v genech předepsány silné, pružné a husté vlasy a spíše se ho trápí časté třepení. I pokud má to štěstí a je majitelem krásných vlasů, vnější vlivy mohou snadno daný fakt popřít.

Naštěstí to všechno si uvědomují výrobci kosmetiky a produktů na vlasy a již dnes lze proti všem popsaným, škodlivým vlivům bojovat. Technika, která na světě není sice dlouho, ale oblibu si získala již téměř ve všech koutech naší zeměkoule.

Technika se nazývá brazilský keratin a je to druh péče o vlasy, který navrátí ztracenou pevnost, pružnost i lesk vlasů. Jde o proceduru, kterou je nutné nechat na odbornících, v jiném případě by hrozilo trvalé poškození vlasů. Nutno také dodat, že jde o péči, která není zrovna levnou záležitostí, ale je jedinou, která i těm nejzničenějším vlasům dodá perfektní lesk, sílu i vitalitu.

Funguje na principu zacelení nastalého poškození a vytvoření po celé délce vlasu ochranné vrstvy, která nedovoluje dalším vnějším vlivům nadále oslabovat vlas. Brazilský keratin se aplikuje podobně jako barva na vlasy, nechá se působit a akce by se měla pravidelně opakovat jednou za dva až tři měsíce. U velmi poškozených vlasů je kůra doporučuje zpočátku provádět jednou za dva až tři týdny. I když jedna kúra stojí pár tisíc, ženám, které kvůli nezdravým vlasům trpí, mohou dodat ztracené sebevědomí.

[divider]

Autor: Darina Adámková

Autor příspěvku: admin