Retro účesy k Vašemu novému outfitu

Pokud už máte vybrané oblečení z řad retro, opomíjet byste neměla ani na úpravu vlasů. Je jedno jestli máte krátké nebo dlouhé vlasy, tato móda a úprava vlasů se týká všech žen. Inspirace tedy v účesech 60. léty minulého století s sebou přináší různé culíky, drdoly s vlny, ale i geometrické střihy.

Vlasy střední délky, zhruba kolem ramen

Culík s překřížením

how-to-do-a-beehive-hairstyle1Základem jsou uhlazené vlasy, pevně sčesané dozadu, postavené vysoko na temeni hlavy. Pořádně kartáčujte vlasy a vyčešte si uhlazený culík s rozdílem, že budete mít ještě jednu gumičku asi 10-15 cm umístěnou od první gumičky.  Stranou si nechte jeden pramen v horní vlasové části hlavy a spodní části. Horním pramenem pak obtočíte culík kolem obvodu první gumičky a stejně tak i spodní pramen, který obkrouží druhou gumičku. Zbytek vlasů se zastrčí pod gumičku tak, aby nebyl vidět. Možnost je i uchytit nezbedné konečky do pinetky tvaru U.

 

Culík k jedné straně

a019147e629da39385af02d6e480283aZkus využít i stylu, který byl před retrem, týkal se let 1920 – 1960, tzv. vintage. Byl to culík k jedné straně, z čehož natupírované vlasy u hlavy pro něj dominovaly. Bez laku na vlasy nebo suchého šamponu se neobejdete, pokud chcete, aby Vám účes vydržel. V předklonu s touto aplikací vytvořte z vlasů „chomáček“, který natupírujete a stáhnete přes ucho k jedné straně do gumičky.

 

 

Drdol a šátek ve vlasech

imagesStěžujete si, že jste si nestihla umýt své vlasy? Vyrazte jednou do ulic s šátkem ve vlasech a nikdo nic nepozná a budete ještě vlastnit retro šik účes. Stačí trochu pěnového tužidla na objem, které se vetře do vlasů. Pěšinku si udělejte hodně k jedné straně a udělejte culík co nejvýše. Před natočením pramenů pomocí kulmy, naneste na prameny gel pro tvarování nového účesu. Vytvořte si na hlavě kudrny, které stočte a upevněte pinetkami k culíku. Výsledkem bude sexy drdol, který bude působit „neupraveným“ dojmem.

 

Vlasy kratší než po ramena a vlasy krátké

Geometrický střih

hairstyles-women-office-02Oslovte kadeřnici, která má značné zkušenosti. Tento střih je totiž značně náročný. Nabývá sice vzhledu, že není složitý, ale opak je pravdou. Jak se laicky říkávalo, stříhání podle hrnce. Jenže zde musí vyniknout linie, které jsou podél uší do výrazných špiček a ofina, která je vpředu, musí být úplně rovná a vyfoukaná přes kulatý kartáč. Využijte sérum na hladké vlasy.

[divider]

Autor: Renata Horáková

Autor příspěvku: admin