Na akné se používá i konopí

Akné je nepříjemné onemocnění kůže, které postihuje více než 85 procent lidí zejména v pubertálním věku. Není to nic hrozného, ale mladí lidé nepříjemným zánětům kůže připisují větší význam, protože jsou ve věku, kdy se chtějí seznamovat se svými vrstevníky. V poslední době se zjistilo, že záněty tlumí masti vyráběné z konopí. Nesouvisí to s marihuanou, surovinou pro masti je olej ze semen technického konopí, který nemá žádné halucinogenní účinky. A pěstování tohoto druhu konopí je u nás legální.

Akné vzniká tak, že se ucpávají mikroskopické mazové žlázy, v nichž se hromadí sekret, jenž se zanítí. Vřídky jsou na obličeji, hrudi i zádech. Příčin je mnoho, například stres, hormonální změny, špatná životospráva. Zánětům se předejde pravidelným čištěním pleti a preventivní péčí o pleť. A právě konopné masti kůži velmi prospívají.

Zjistilo se, že konopí má antiseptické vlastnosti, to znamená, že brání rozvoji mikrobů a plísní. Dokáže tak utlumit zánět a celkově zklidní podrážděnou pokožku. Konopné přípravky dokáží obnovit rovnováhu na kůži a regenerovat ji. Uklidňujících a tišících účinků konopí se využívá například při léčbě popálenin. A to nejen použitím mastí, ale i jemných textilií vyrobených z konopí, které se přikládají na kůži.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář