Kočička nebo pejsek? Aneb pořizujeme čtyřnohého kamaráda

 

Pořízení domácího mazlíčka znamená velkou zodpovědnost. Musíme si uvědomit, že zvíře na nás bude do konce jeho života absolutně závislé. Než se tedy vrhneme do bezhlavého pořizování nového člena rodiny, zamysleme se nejdříve nad tím, co vše jsme schopni mu obětovat a jaké zvíře se k nám nejvíce hodí.

Životní styl páníčka

Rozhodujeme-li se, zda vybrat kočku nebo psa, musíme zvážit, kolik času na ně budeme mít, a udělat si jasný přehled o tom, jakou povahu mají konkrétní plemena koček či psů. Jestliže máme rádi cestování, je potřeba počítat s tím, že pejska nemůžeme nechat doma opuštěného. Oproti kočce, která sama doma vydrží a stačí ji nakrmit a vyčistit záchod, pes potřebuje pohyb. To znamená, že člověk, který nám ho bude hlídat, musí být ochotný venčit ho alespoň třikrát denně. Navíc není pro pejska úplně příjemné neustále měnit prostředí. Proto bychom si měli vyhlídnout jeden psí hotel nebo konkrétního člověka, u kterého přečká, než se vrátíme z našich cest. Není dobré dávat svého čtyřnohého přítele pokaždé jinam a zbytečně ho neustále stresovat. Pokud jsme spíše kočičí typ, musíme brát v potaz fakt, že kočky snáší změnu prostředí ještě hůře než psi, a tak uděláme nejlépe, když někdo bude docházet přímo k nám do bytu nebo domu, aby ji nakrmil.

Není kočka jako kočka

Pakliže jsme se rozhodli, že si pořídíme kočku, nastává dilema, jaké plemeno si vybrat. Existují taková, jež vyžadují téměř tolik pozornosti jako pes. Patří mezi ně například sibiřská kočka, která zaujme svým vznešeným vzhledem. Její dlouhá stříbrná srst vyžaduje speciální péči. Vhodné kartáče a chovatelské potřeby můžeme sehnat v internetovém obchodě mujmazlik.cz. Jestliže trpíme my nebo někdo z rodiny alergií na srst, nic není ztraceno. Vyšlechtěna byla i taková plemena, která srst nemají. Velmi oblíbenou kočičkou pro alergiky je exotická Sphynx. Chceme-li čtyřnohého kamaráda, který je učenlivý a patří k nejchytřejším svého druhu, ruská modrá je pro nás to pravé. Svou povahou trochu připomíná psa, a ke svému pánovi si ve většině případů vypěstuje silný vztah.

Autor příspěvku: admin